1.8Алкоголізм – це хімічна залежність від алкоголю, яка є надзвичайно поширеною на території України та СНГ. Алкоголь – це той же наркотик, і його тривале систематичне вживання, як і вживання є такою ж залежністю, як і від інших наркотичних речовин. Вживання алкоголю викликає ряд хворобливих змін організму та психіки. Ці зміни характеризуються у першу чергу погіршанням пам’яті та розумової активності людини, його здатності до соціальної адаптації. Алкоголізм викликає поступове руйнування нервової систему та у першу чергу кори головного мозку людини, що призводить до деградації особистості та заміни усіх її цінностей та орієнтирів. Людина, залежна від алкоголю, втрачає особисту свободу, підпорядковуючи свою волю та свої дії для задоволення тяги до спиртовмісних речовин. Алкоголізм викликає багато фізичних захворювань, які неминуче призводять до передчасної смерті людини, якщо не припинити вживання алкоголю.

Лікування алкоголізму складається із чотирьох необхідних етапів, які дозволяє здійснити реабілітація.

Детоксикація – це процедура виводу із організму алкоголю та продуктів його розпаду – ацетальдегіду та формальдегіду. Хімічна детоксикація також допомагає людині безболісно пережити синдром відміни речовини. Процедура детоксикація потребує використання спеціальних медичних препаратів, які вводять через крапельницю.

Діагностика вживання та стану пацієнта, ступінь його тяги до алкоголю та нанесену шкоду психіці та організму у цілому, яку викликало вживання алкоголю, алкоголізм. Пацієнта консультують заради вмотивування його до лікування алкоголізму. Отримана інформація дозволяє скласти детальний індивідуальний план, за яким буде проходити лікування алкоголізму. Для того, щоб почати лікування алкогольної залежності, часто необхідно провести вивід людини із запою, що також важливо довіряти спеціалістам.

Реабілітація – це основний процес, який входить до лікування алкоголізму. Спілкуючись із нашими спеціалістами, психологами та консультантами, пацієнт набуває навички успішного опору стресу та бажанню вжити алкоголь, це мінімізує вірогідність зриву у вживання алкоголю. Відбувається переоцінка цінностей та життєвих орієнтирів, які зруйнувало вживання алкоголю. Працюючи із психологами, пацієнт вчиться отримувати задоволення від тверезого життя, знаходячи засоби реалізації своєї особистості, яку пригнічував алкоголізм.

Сумісно із психологічною працею проводиться і фізичне відновлення – акупунктура, масажи, сауна – усе це сприяє очищенню організми від токсинів та укріпленню його пошкодженних органічних систем.

Соціальна адаптація, ре соціалізація – це процес мотивування особистості, який дозволяє здійснити у своїх рамках реабілітаційний центр. Реабілітація сприяє повному та всебічному відновленню здоров’я та життя людини, як психічно і соціально,  так і фізично. Формується система принципів та цінностей люжини, яка направлена на успішну та ефективну життєдіяльність. Відновлюються здорове відношення із сім’єю, родичами, які алкоголізм залежного піддав руйнуванню. Реабілітаційний центр має у розпорядженні штат спеціалістів із багатолітнім стажем роботи та високою кваліфікацією, процес відновлення проходить у комфортних умовах із використанням самих ефективних методик, які вимагає лікування алкоголізму.