Confessions_of_a_Shopaholic

Реабілітаційний центр «Renaissance Life» здійснює комплексне лікування шопоголизму, відштовхуючись від авторської методикою реабілітації залежностей «Ренесанс». Шопоголізм, як і будь-яка інша аддикция, є первинним захворюванням, рішення якої слід шукати в психіці і свідомості самого хворого.

У першу чергу, проводячи лікування шопоголизму, ми застосовуємо принцип індивідуального підходу до кожного пацієнта, відштовхуючись від конкретної ситуації.

Шопоголізм (оніоманія) — патологічна поведінкова залежність, яка виражається в неконтрольованому бажанні здобувати невиправдані покупки, де джерелом задоволення є сам процес здійснення покупок. Оніоманія стає патологічною залежністю, і лікування шопоголизму стає необхідним тоді, коли поведінка людини на тлі залежності від покупок набуває саме руйнівний характер.

Лікування від шопоголизму — це необхідний захід корекції та психологічної терапії особистості хворого. Шопоголізм не залежить від предмета залежності, в основі цього захворювання лежать психологічні девіації, що мають психосоматичний характер, відбиваючись не тільки на особистісній, але й на фізичній, соціальній та емоційній сфері життя залежного.

Причинами шопоголизму можуть виступати:

  • Найчастіше у жінок на ґрунті браку уваги, почуття самотності і внутрішньої порожнечі, потреби у визнанні і любові, а також у період депресії через втрату партнера.
  • Низький рівень саморегуляції. У таких людей знижена можливість компенсації несприятливих особистісних особливостей для досягнення поставленої мети.
  • Жага адреналіну. Організм швидко звикає до адреналіну і починає потребувати все більші його дози. Такі люди займаються екстремальними видами спорту. У магазині можна теж отримати дозу адреналіну — прийняття рішення про покупку і можливе розчарування є мікростресами.
  • Ілюзія влади. Купуйте не стільки речі для особистого споживання, скільки якісь атрибути влади, у тому числі у формі відносини продавців до покупця: повага, послужлива звернення, улесливі похвали, фірмові пакети для покупок.
  • Ілюзія свободи та контролю над своїм життям. Шопінг знімає у шопоголіка депресію і тривогу, підвищує самоповагу і впевненість у собі — він може собі дозволити купити те, що зараз захотілося, а не те, що рекомендували або що просто необхідно. І людина отримує відчуття свободи від покупок, навіть якщо речі йому не потрібні.

Видно, що оніоманія — комплексне захворювання, а значить, лікування шопоголизму теж має бути всебічним, з залученням кваліфікованих вузькопрофільних фахівців в кожну сферу життя.

Лікування шопоголизму в рамках реабілітації дозволяє здійснити терапію всіх життєвих сторін пацієнта, порушених хворобою.

Нормований режим дня, харчування, занять і відпочинку, спортивні та оздоровчі комплекси дозволяють досягти фізичного оздоровлення, послабити психосоматичний вплив шопоголизму.

Відновлення психологічної сфери, пошук дозволів проблеми, що склалася у кожному конкретному випадку здійснюється психологічною службою. Психолог-психотерапевт проводить як групові, так і індивідуальні сесії для пацієнтів.

Соціальна сфера і її відновлення забезпечується застосуванням методик з особистісного росту. З пацієнтом працює коуч-тренер і ряд інших фахівців з особистісного розвитку, дозволяючи людині змінити свій світогляд і принципи поведінки, набути практичних навичок соціального та саморегулювання.

Розпорядок дня в рамках реабілітаційного центру «Renaissance Life» сприяє практичному закріпленню набутих навичок, а так само ізолює пацієнта від стресових впливів зовнішнього середовища, дозволяючи знайти шлях до себе і ефективної життя.

Більше про лікування шопоголизму можете дізнатися за телефоном!


номер